До уваги педагогічних працівників та випускників 2020 року!
УВАГА!!! ПРОБНЕ ЗНО-2020
Інформуємо, що 03.01.2020 стартувала реєстрація на пробне ЗНО.
Здобувачам освіти (Полтавська, Сумська, Харківська області) можна зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з 3 до 24 січня 2020 року на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «Пробне ЗНО») або за посиланням https://zno-kharkiv.org.ua/register/
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 28 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
- ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитися ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування 141 грн. (за одне тестування).
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладіввищої освіти.
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 09.12.2019 "Пробне ЗНО-2020 - необхідно спробувати"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 07.11.2019 "Корисна інформація для учасника ЗНО-2020"
Прес- реліз Харківського РЦОЯО від 13.09.2019 "Що треба знати учаснику ЗНО-2020"
Наказом Міністерства освіти і науки України від 11.05.2019 № 635 "Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти" врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 17 липня.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2020 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2020 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
- українську мову і літературу;
- математику або історію України (на вибір учасника);
- ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
У 2020 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня.
Також 2020 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (української мови), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання ДПА у формі ЗНО.
ПРОГРАМИ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ. 3НО-2020
До уваги педагогічних працівників та випускників 2019 року!
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 13.06.2019 "ЗНО-2019 наближається до фінішу"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 17.05.2019 "Умови участі в додатковій сесії ЗНО-2019"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 16.04.2019 "Важлива інформація для учасника ЗНО-2019"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 15.03.2019 "Стартує пробне ЗНО - 2019"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 10.12.2018 "Про особливості реєстрації на пробне ЗНО у 2019 році"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 12.11.2018 "Корисна інформація для учасника ЗНО-2019"
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 17.10.2018 "Що очікувати у ЗНО-2019"
Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931 "Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти" врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.
Варто наголосити, що 2019 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Таким учасникам результати тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти
До уваги педагогічних працівників та випускників 2018 року!
У Гадячі проведено ЗНО-2018 з української мови та літератури
24 травня 2018 року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року продовжиться обов'язковим для усіх випускників та абітурієнтів тестуванням з української мови та літератури. У м. Гадячі Полтавської області цього дня працювали пункти тестування на базі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки, Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3 та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 4.
Участь у ЗНО з української мови та літератури взяли 731 учнів та студентів закладів загальної середньої, професійної і вищої освіти м. Гадяча, Гадяцького та Зіньківського районів, що становить 96,9 % від зареєстрованої кількості.
Нагадуємо, що тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури складавться із завдань трьох форм. Загальна кількість завдань тесту – 58, на їх виконання учасникам було відведено 180 хвилин. Результат виконання завдань №1-33 частини «Українська мова» та № 58 частини «Власне висловлення» буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України. Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №1-33 та № 58, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 68 тестовим балам.
Спільно з персоналом пунктів ЗНО-2018 міста працювали упоовноважені особи Українського центру оцінювання якості освіти: Ємець С.М., Биченко Н.М., Майборода С.М.
Дякуємо всім відповідальним з пункти тестування їх заступникам, старшим інструкторам, інструкторам, черговим пунктів ЗНО-2018, медичним працівникам, працівникам поліції охорони та полісменам Гадяцького відділу поліції і всім педагогам і керівникам закладів освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району за активну участь та злагоджену роботу.
Сподіваємося, що ЗНО-2018 з української мови та літератури стало успішним для всіх учнів.
У Гадячі проведено пробне ЗНО з української мови та літератури
24 березня 2018 року в м. Гадячі пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. У місті працювало два пункти тестування – на базі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, роботу яких забезпечували 46 педагогічних працівників закладів та установ освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району. Читати далі
Вартість проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання (за один предмет) складає 129 гривень.
Прес-реліз Харківського РЦОЯО від 12.12.2017 "Про особливості реєстрації на пробне ЗНО у 2018 році"
Інформаційний куточок "ЗНО-2018"
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
- ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитись ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника визначає кожний регіональний центр оцінювання якості освіти окремо. Цю інформацію буде розміщено на сайтах регіональних центрів до 11 грудня.
Український центр оцінювання якості освіти видав наказ від 13.10.2017 № 150 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році"
Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.
Прес-реліз Харківського РЦОЯО "Що нового очікувати у ЗНО-2018. Іноземні мови"
Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.
Особливості зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році (ХРЦОЯО)
8 вересня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 № 1103 "Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти", що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, які затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 "Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти".
У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
Варто також наголосити на тому, що 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
Радимо ресурси, які допоможуть вам у підготовці до ЗНО-2018!
1. Програмні вимоги та характеристики сертифікаційних робіт
2. Тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО (переваги – тренування за темами)
3. Тести ЗНО минулих років онлайн
4. Бібліотека матеріалів для підготовки до ЗНО
5. Безкоштовний посібник для підготовки до власного висловлювання
6. Інтерактивна біографія Тараса Шевченка
7. Міні-тест до ЗНО. «Неймовірна двадцятка «Завдання з української мови та літератури»
8. Фільми on-line з української літератури відповідно до програми ЗНО
9. 7 корисних тренажерів для підготовки до ЗНО з української мови та літератури
10. Електронна бібліотека з української літератури
11. Пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкові для розпізнавання абітурієнтами
12. Тренінг on-line . Дати і події з історії України
13. Безкоштовні курси підготовки до ЗНО з фізики
Список буде оновлюватися та доповнюватися.
НОРМАТИВНА БАЗА